We Are Bored
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Conectare

Mi-am uitat parola

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Parteneri
Daca vreti sa ajutati forumul va rugam sa vizitati link`urile de mai jos:





Director Web
Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Ultimele subiecte
» Server Terraria 1.1.2 dedicat facut de We Are Bored.
(Project) K Empty18/7/2013, 07:53 Scris de Vizitator

» Marvel Avengers Alliance
(Project) K Empty4/6/2013, 08:33 Scris de Vizitator

» ^ S P A M ^
(Project) K Empty12/4/2013, 14:48 Scris de Rodari

» S-a dovedit stiintific: MOARTEA NU EXISTA!
(Project) K Empty12/4/2013, 14:46 Scris de Rodari

» F1
(Project) K Empty12/4/2013, 14:36 Scris de Rodari

» Care a fost cea mai amuzanta intamplare din copilaria voastra?
(Project) K Empty12/4/2013, 14:34 Scris de Rodari

» Prison Break (2005–2009)
(Project) K Empty12/4/2013, 14:26 Scris de Rodari

» Fazan
(Project) K Empty12/4/2013, 14:18 Scris de Rodari

» Ce ai face daca?
(Project) K Empty12/4/2013, 14:16 Scris de Rodari

Statistici
Avem 34 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: love18

Membrii nostri au postat un numar de 1907 mesaje în 633 subiecte
Cuvinte-cheie


(Project) K

In jos

Subiect (Project) K

Mesaj Scris de phantom.miss 8/4/2013, 09:23

Project K sau K project sau simplu K. O prietenă mi-a zis prima dată de el, pe vremea când făcea lista cu anime-urile din această toamnă care meritau. Dar K a fost într-un fel surpriza sezonului. Nu se dădea nici un rezumat, nimic. Doar imaginea genială şi câteva personaje.
Am ţinut pasul cu K până pe la episodul 4. După, cum se întâmplă de obicei cu anime-uri on-going, l-am lăsat baltă pentru momentul în care se va termina. Ei bine, creatorii K au anunţat de la început populaţia să nu renunţe după primul episod doar pentru că nu înţeleg nimic, deoarece seria are mai multe de oferit şi ideea de bază nu se poate contura într-un singur episod.
K se poate descrie printr-un singur cuvânt: mind-blowing. Sau cel puţin pentru mine aşa a fost. Nu am de gând să zic ce se întâmplă, nici nu sunt în stare. Este pur şi simplu un anime plin de acţiune, răsturnări de situaţie genialeşi personaje extra iubibile.
Personajele din K sunt toate interesante, fiecare cu câte ceva de arătat şi fiecare având un rol în poveste. Nu este nici măcar un personaj, indiferenz cât de mult le plac oamenilor de pe tumblr să creadă asta, care nu are rost. Un amestec de puţin 5 personaje importante, K reuşeşte să dezvolte o idee genială în doar 13 episoade şi o face cu extremă clasă.
Ok, nu mă pot abţine. Cu o istorie puţin schimbată faţă de a noastră, lumea în care se petrece acţiunea din K este condusă de 7 regi, divizaţi pe culori, fiecare având ai lui followers. Shiro, un simplu student, ajunge implicat în lupta dintre regi din cauza unui om misterios care-i doreşte moartea.
Personajele din K sunt geniale şi e imposibil să nu le îndrăgeşti. Cu câteva personaje feminine printre toţi bărbaţii, ele sunt văzute ca personaje fără rost, când de fapt ele reprezintă baza. Ele sunt cele din spatele succesului celor mai tari bărbaţi din joc, fără ele, ei nu ar fi ajuns niciodată unde au ajuns.
Personajul masculin preferat este Mikoto, regele roşu. Cel mai interesant şi implicat personaj în toată povestea, este şi cel care conduce cea mai unită grupare, HOMRA şi toţi sunt ca într-o familie. Însă fericirea vine cu un preţ.
Personajul feminin este Anna, care este pur şi simplu superbă. Ea este în HOMRA şi ea, putem spune, că reprezintă mascota grupării, fiind singura fată din grup. Deşi extrem de timidă şi tăcută, arătând rar emoţii, este gata să colaboreze şi mereu îl ajută pe Mikoto.
Pe urmă îl avem pe Shiro, nătângul şi blândul Shiro. Prietenosul şi cel care aduce de fiecare dată un zâmbet pe faţa privitorilor. Neko este pisica cu puteri speciale pe care o ia în grijă şi care, de-asemenea, îl ajută de fiecare dată, ţinând mult la Shiro, considerându-l stăpânul care a acceptat-o, în loc să o gonească ca toţi ceilalţi.
Grafica este pur şi simplu genială, fiecare detaliu luat la puricat şi perfecţionat. Personajele arată toate extrem de bine, iar peisajele sunt superbe şi breath-taking. Se vede că s-a lucrat mult pe partea asta.
Muzică bună. Un opening genial de care sunt total dependentă şi un ending frumos. Melodiile de pe parcurs au reuşit cu succes să transpună privitorul în lumea prezentată. Deci jos pălăria pentru K.
K este un carusel de întâmplări şi emoţii şi nu poţi scăpa de sub vraja lui decât la sfârşit. Şi credeţi-mă, după ce vedeţi un astfel de anime, rămâneţi parcă lipsiţi de viaţă. Au făcut ai mei mişto de mine din cauză că nu puteam să mă gândesc la altceva.
Bineînţeles, i-am dat 10 pe myanimelist şi chiar l-am adăugat la preferate. A fost una dintre cele mai frumoase experienţe.
phantom.miss
phantom.miss
Membru

Gen : feminin
Mesaje Mesaje : 29
Puncte Puncte : 8196
Reputatie Reputatie : 3
Aniversare Aniversare : 01/09/1997
Data Înscrierii Data Înscrierii : 08/04/2013
Vârstă Vârstă : 26
Hobbies Hobbies : anime, manga, tumblr
Dispozitie Dispozitie : mneh

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum