We Are Bored
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Conectare

Mi-am uitat parola

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Parteneri
Daca vreti sa ajutati forumul va rugam sa vizitati link`urile de mai jos:





Director Web
Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Ultimele subiecte
» Server Terraria 1.1.2 dedicat facut de We Are Bored.
Ookami-san to shichinin no nakama-taichi Empty18/7/2013, 07:53 Scris de Vizitator

» Marvel Avengers Alliance
Ookami-san to shichinin no nakama-taichi Empty4/6/2013, 08:33 Scris de Vizitator

» ^ S P A M ^
Ookami-san to shichinin no nakama-taichi Empty12/4/2013, 14:48 Scris de Rodari

» S-a dovedit stiintific: MOARTEA NU EXISTA!
Ookami-san to shichinin no nakama-taichi Empty12/4/2013, 14:46 Scris de Rodari

» F1
Ookami-san to shichinin no nakama-taichi Empty12/4/2013, 14:36 Scris de Rodari

» Care a fost cea mai amuzanta intamplare din copilaria voastra?
Ookami-san to shichinin no nakama-taichi Empty12/4/2013, 14:34 Scris de Rodari

» Prison Break (2005–2009)
Ookami-san to shichinin no nakama-taichi Empty12/4/2013, 14:26 Scris de Rodari

» Fazan
Ookami-san to shichinin no nakama-taichi Empty12/4/2013, 14:18 Scris de Rodari

» Ce ai face daca?
Ookami-san to shichinin no nakama-taichi Empty12/4/2013, 14:16 Scris de Rodari

Statistici
Avem 34 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: love18

Membrii nostri au postat un numar de 1907 mesaje în 633 subiecte
Cuvinte-cheie


Ookami-san to shichinin no nakama-taichi

In jos

Subiect Ookami-san to shichinin no nakama-taichi

Mesaj Scris de phantom.miss 8/4/2013, 09:15

Şi am văzut un anime ceva mai vechi (am auzit openingul la Animax 2010 parcă, deci mda), Ookami-san to shichinin no tomodachi-taichi. Lung nume şi mă mândresc că l-am reţinut.



Ookami Ryouko este numită o delincventă din cauza privirii ei urâte şi a faptului că practică box şi e în stare să se bată şi cu 10 băieţi deodată. Lucrează alături de cei 7 (mai târziu Super prieteni ai ei în Otogi Bank, un club şcolar care are ca deviză "help eatch other", însă fiecare ajutor va trebui răscumpărat la nevoie. Deci practic rămâi dator clubului, acesta putând folosi datoria precum doresc. Idee interesantă, ne?
Ei bine, într-o zi, în timp ce îndeplineau o misiune, Ryouko Şi Ringo, buna ei prietenă Scufiţă-Roşie, sunt atacate şi primesc un ajutor neaşteptat, dar şi necunoscut. Mai târziu, Ryouko primeşte o confesiune din partea lui Morino Ryoshi, care însă are o fobie şi nu poate suporta ca oamenii să-l privească, el crescând într-o zonă rurală. Ryoshi este recrutat în Otogi Bank şi astfel începe aventura lor.
Acum, ce-ar fi să cunoaştem mebrii, nu?
Păi o avem pe Majo-senpai, cercetătoarea nebună a grupului care-i ajută cu tot felul de dispozitive ingenioase, dar şi drăguţe. Este super happy, iubeşte dulciurile şi este a-d-o-r-a-b-i-l-ă.
Otsuu, "serivotarea" grupului. Este cea care se îmbracă cu maid uniform şi se comportă conform unei servitoare, ocupându-se cu muncile casnice din grup.
Kiriki Liszt şi Kiriki Alice, "more than cousins, less than friend". Cam aşa îi numeşte naratorul. Sunt veri, primul fiind preşedintele cublului, iar a doua fiind vice-preşedintă. În timp ce primul este mereu relaxat şi nu face nimic, Alice este descurcăreaţa grupului, dar şi cea care manageriază totul. Un plus, Liszt este şi el un crossdresser excelent. Ah, I love them. Sunt ceva de genul "furnica şi greierele", ca în fabulă.
Şi ultimii sunt mereu preferaţii mei. Otohime şi Tarou-sama. Se cunosc din şcoala generală şi au luat amândoi un an liber de la şcoală pentru "self-upgrade". Tarou-sama este un afemeiat, iubeşte să fie gentleman cu fetele şi este un adevărat lady-killer. Otohime este doar obsedată de el, iubirea lor fiind însă una extrem de puternică. Tarou chiar e îndrăgostit de Otohime şi deşi mai merge din când în când după domnişoare, Otohime ştie cum să-l potolească. Fufufufu. Au o relaţie adorabilă.
Anime-ul în sine este drăgălaş, perfect pentru o după-amiază relaxantă. It's great. Go watch it. Otohime is my inspiration.
phantom.miss
phantom.miss
Membru

Gen : feminin
Mesaje Mesaje : 29
Puncte Puncte : 8196
Reputatie Reputatie : 3
Aniversare Aniversare : 01/09/1997
Data Înscrierii Data Înscrierii : 08/04/2013
Vârstă Vârstă : 26
Hobbies Hobbies : anime, manga, tumblr
Dispozitie Dispozitie : mneh

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum