We Are Bored
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Conectare

Mi-am uitat parola

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Parteneri
Daca vreti sa ajutati forumul va rugam sa vizitati link`urile de mai jos:





Director Web
Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Ultimele subiecte
» Server Terraria 1.1.2 dedicat facut de We Are Bored.
Citate Empty18/7/2013, 07:53 Scris de Vizitator

» Marvel Avengers Alliance
Citate Empty4/6/2013, 08:33 Scris de Vizitator

» ^ S P A M ^
Citate Empty12/4/2013, 14:48 Scris de Rodari

» S-a dovedit stiintific: MOARTEA NU EXISTA!
Citate Empty12/4/2013, 14:46 Scris de Rodari

» F1
Citate Empty12/4/2013, 14:36 Scris de Rodari

» Care a fost cea mai amuzanta intamplare din copilaria voastra?
Citate Empty12/4/2013, 14:34 Scris de Rodari

» Prison Break (2005–2009)
Citate Empty12/4/2013, 14:26 Scris de Rodari

» Fazan
Citate Empty12/4/2013, 14:18 Scris de Rodari

» Ce ai face daca?
Citate Empty12/4/2013, 14:16 Scris de Rodari

Statistici
Avem 34 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: love18

Membrii nostri au postat un numar de 1907 mesaje în 633 subiecte
Cuvinte-cheie


Citate

In jos

Subiect Citate

Mesaj Scris de phantom.miss 8/4/2013, 08:07

Ce citate v-au impresionat din cărţile pe care le-aţi citit?
Momentan o să scriu câteva din "Iubim" de Octav Dessila, pentru că este o carte apropiată de sufletul meu.

- Am, nu poate! Am intotdeauna dreptate, numai tu nu mi-o recunosti." *atat de mine*

"In cadrul vietii studentesti 'colega' are dreptul la orice. Fara avertisment si fara protocol. Colega nu are indatoriri de pantalon si nici drepturi de fusta. Colega poate fi considerat drept un al treilea sex. Un sex care iti da libertatea sa intri cu cotul in pieptul unei fete, fara pic de cracnire din partea victimei, si care, de asemenea, iti impune sa rabzi cu resemnare islamica(asa trebuie sa fie) apasarea vreunui toc de pantof feminin, care iti striveste cu nepasare piciorul."

"Salile pline de tinerete mai au un aspect, al lor numai. Simti in ele sanatatea de cum intri. O sala plina numai de tinerete, nu te oboseste. Respiratia ei, oricat de calda ar fi, nu e greoaie. Nu are nimic din bolnaviciunea salilor de concerte sau de teatru, in care traiesc imprastiat, in aer, intalnindu-se si ciocnindu-se, toate semnele oboselii. Si mai au salile pline de tinerete o nota numai a lor. Te leaga de ele. Si cateodata, te iau si te duc cu ele."

"In imprejurarile in care tristetile sunt laolalta amestecate cu veseliile, biruinta e a acestora din urma. Cele cateva lamuriri date de Gheorghita Mirza, in guga sculatului de la masa, privitoare la boala necrutatoare a unui profesor, client si prieten al lui, nu au putut impiedica nicidecum rasul starnit de 'goma' Anicai. Ca la un etaj mai sus si exact deasupra camerei in care se aflau moare un om, a insemnat in discutia lor hazlie ceea ce inseamna o virgula pusa in siragul cuvintelor. O oprire de o secunda, in care si-au inchis mai mult o mirare decat o tristete, ca apoi, cu moartea pre moarte calcand, rasul sa-i cuprinda iar in buna lui dispozitie.
Dintre toti numai unul singur parea ca adanceste un gand. Era poetul Mihai Padureanu. Verifica o data mai mult un adevar spus candva tot de el la o masa de prieteni. Colectivitatile n-au tristeti." *din pacate adevarat*

"Dar timpul nu sta in loc. Timpul te invata, pe masura ce te infunzi in el, sa aduni ce-i al tau si sa privesti cu dispret, cu ura sau cu gelozie, ce-i al altuia."

" Si si-a mai dat seama cu timpul Dana, ca nu e aur pe lume care sa valoreze cat poate sa insemne un zambet, o privire, sau chiar un singur 'da', cand 'da' vrei sa fie raspunsul pe care il astepti."
phantom.miss
phantom.miss
Membru

Gen : feminin
Mesaje Mesaje : 29
Puncte Puncte : 8196
Reputatie Reputatie : 3
Aniversare Aniversare : 01/09/1997
Data Înscrierii Data Înscrierii : 08/04/2013
Vârstă Vârstă : 26
Hobbies Hobbies : anime, manga, tumblr
Dispozitie Dispozitie : mneh

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum