We Are Bored
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Conectare

Mi-am uitat parola

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Parteneri
Daca vreti sa ajutati forumul va rugam sa vizitati link`urile de mai jos:





Director Web
Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Ultimele subiecte
» Server Terraria 1.1.2 dedicat facut de We Are Bored.
W.I.T.C.H Fan Fic  Empty18/7/2013, 07:53 Scris de Vizitator

» Marvel Avengers Alliance
W.I.T.C.H Fan Fic  Empty4/6/2013, 08:33 Scris de Vizitator

» ^ S P A M ^
W.I.T.C.H Fan Fic  Empty12/4/2013, 14:48 Scris de Rodari

» S-a dovedit stiintific: MOARTEA NU EXISTA!
W.I.T.C.H Fan Fic  Empty12/4/2013, 14:46 Scris de Rodari

» F1
W.I.T.C.H Fan Fic  Empty12/4/2013, 14:36 Scris de Rodari

» Care a fost cea mai amuzanta intamplare din copilaria voastra?
W.I.T.C.H Fan Fic  Empty12/4/2013, 14:34 Scris de Rodari

» Prison Break (2005–2009)
W.I.T.C.H Fan Fic  Empty12/4/2013, 14:26 Scris de Rodari

» Fazan
W.I.T.C.H Fan Fic  Empty12/4/2013, 14:18 Scris de Rodari

» Ce ai face daca?
W.I.T.C.H Fan Fic  Empty12/4/2013, 14:16 Scris de Rodari

Statistici
Avem 34 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: love18

Membrii nostri au postat un numar de 1907 mesaje în 633 subiecte
Cuvinte-cheie


W.I.T.C.H Fan Fic

In jos

Subiect W.I.T.C.H Fan Fic

Mesaj Scris de Hontoni 2/4/2013, 08:43

Prolog

-Urmariți vociile, urmați-ma pe mine
Chipul lui Matt a aparut in fața lui Will, zambind cu lacrimi în ochi.
-Matt?
-Bine, aceea a fost o glumă pe care nu o vom mai încerca prea curând

Gardienele începuseră sa se trezeasca, de partea lui Will era Matt, Cassidy o tinea pe Irma, Taranee era imbrățișată de Halinor, la capul Corneliei era Elyon, Yan Lin si dublura ei erau lângă Hay Lin, Kadma îi inspecta pe Cedric si pe Phobos care erau căzuți pe Pămant.

Oh, s-a terminat, luați pe toți si tot ceea ce am avut, munca in echipă, armonia, așa ne-am marit la maximum puterea noastra. În orice caz, noi am câștigat. Noi toți am lăsat urme iar regenții au abandonat vraja, distrugerea centrului orașului a fost pusă pe seama viscolului, ceea ce nu are nici un sens dar oamenii cred ceea ce vor ei să creada. Situația în lucru Nerissa, ea ar putea rămâne cu Julien sau poate cu timpul, tatal și fiul s-ar putea împăca cu ceea ce a facut ea. Între timp... ceilalți s-au întors înapoi acolo unde le era locul. Așa s-a întâmplat cu puternica Elyon, pe tronul din Meridian, înconjurată de oamenii în care poate avea încredere, inclusiv Raytor, care însfărșit are un monarh demn de serviciile lui. A fost un fel de nou început pentru toata lumea, consiliul din Kandrakar s-a întors înapoi la lucru, regina Kadma a returnat inima ei către Zambala dar a abdigat de la tron pentru a duce o viață mai modestă pe Pământ și Cassidy eliberată de fantoma ei s-a întors deasemenea acasă iar Yan Lin a prezentat familiei sale pe sora geamănă de mult timp pierdută Mira. În timp ce noi ceilalți am încercat pur și simplu să ne găsim drumul nostru înapoi spre normal. Acest lucru ne-a luat aproape toata vacanța de iarna dar cam pe cand a început școala cred ca ne-am destins...


Între timp in Orașul Infinit, un barbat tânăr fugea prin adăncul orașului căutându-și fratele mai mic.
-Spark! Spark! Unde ești ?!
O vocee slaba se aude dintr-o data, Vino aici! Tănarul alearga spre locul de unde provine voceea vazăndu-și fratele călare pe o piatra.
-Spark, am căștigat, numai trebuie sa ne ascundem. Ce faci acolo?
Spark se uita la un sarcofag plin de praf si de panze de păianjen părea ca era vechi de mii de ani. Pe sarcofag in centru era un sigiliu cu un cap de capra negru care avea ochii facuti din smaralde, capul era înconjurat de încuietori, pe sarcofag nu era scris nimic.
- Luther, privește smaralde, ajuta-ma sa le iau, caută o piatra.
- Spark, n-ar trebuii sa fim aici. Am auzit ca partea asta e băntuită. Oh doamne ala e un sicriu?
- Ce e cu tine? Ți-e frică de un sicriu?
Spark se apleacă punând mâna pe o piatra, o ia si o lovește puternic de ochii de smarald ar caprei de pe sicriu.
- Spark! Oprestete! N-ar trebuii sa fim aici, am o presimțire stranie.
- Ala e doar stomacul tau din cauza foamei, aproape că am reușit sa-l scot. Frate, dacă reușim sa vindem pietrele acestea o sa fim bogați! Acum ajută-mă sa le iau
Spark lovește sicriul repetitiv cu piatra si dintr-o data se aude un pocnet.
- S-a deschis. Ajută-mă sa indepărtez capacul.
- Spark, nu cred că e o idee bună. Cei doi iși unesc forțele si îndepărtează capacul sicriului.
Inauntr-ul sicriului se afla un cadavru, fata lui era acoperita de o masca aurie, era aproape putrezit si avea un colier plin de pietre roși ca sangele și o brațară de diamante pe mâna dreapta. Spark apuca colierul si începe sa traga cu putere.
- Luther, ajută-mă ceva m-a prins de mână!
Luther sare sa-l ajute pe Spark insă acesta se prăpădea pe jos de râs.
- Ah, fricosule, da-mi sacul acela, ajută-mă sa rup pietrele astea de pe colier. Tine o brățară de diamant pentru tine.
Flacăra torței pe care cei doi o purtau cu ei începuse să palpâie, dândui mortului din sicriu o imagine înfrioșătoare. Dintr-o data mortul a deschis ochii și i-a prins pe cei doi de gât, ridicânduse din sicriu, a levitat deasupra pământului în timp ce Spark și Luther se sufocau. Flacăra torței începuse să sa aprindă, luminând toată camera, pe pereții era plin de cranii de om care parcă începuseră sa-i privească pe cei trei cu o tristețe aparte. Spark și Luther nu mai aveau forță să zică nimic, vedeau cum se reîmprospătează carnea de pe brațele cadavrului și hainele lui toate rupte și gaurite se făceau ca noi.

Între timp la consiliul din Kandrakar , Oracolul cade jos. Tibor i-a sarit in ajutor. – Oracolule, ești bine? El încearcă să se ridice, și spune cu o voce răgușită si slabită: Simt... o forță mistică, a raului, a fost eliberată. În cele din urmă reușește sa se pună pe picioare.
- Cred că ceva tocmai s-a trezit. Tibor, adu-mi te rog marea carte a numerelor moarte.
- Stăpâne, cartea aceea... A fost interzisă, se spune că înebunești dacă o citești și în plus a fost sigilată magic, nimeni nu știe de către cine și nu se cunoaște magician care să poată să rupă vraja.
Ce-i doi se îndreapta spre librărie, Tibor i-a o scară și se urcă sus de tot, coborânduse cu o carte neagră cu un sigiliu de capră care o prevenea să fie deschisă.
- Simbolul acesta... l-am văzut in minte chiar înainte să mi se facă rău... Simbolul acesta.. pare atât de cunoscut. Ceva rău se întâmplă în acest moment. Trebuie sa avertizam gardienele!
- Gardienele dorm, domnule. Spuse Tibor
- Bine, o sa le invocam mai târziu, însă nu putem să așteptăm prea mult.
Hontoni
Hontoni
Forum Troll

Gen : masculin
Mesaje Mesaje : 1061
Puncte Puncte : 12531
Reputatie Reputatie : 4
Aniversare Aniversare : 13/06/1996
Data Înscrierii Data Înscrierii : 05/06/2011
Vârstă Vârstă : 27
Location Location : România
Hobbies Hobbies : Gaimz, Music
Dispozitie Dispozitie : Emo? :(

http://boredomz.omgforum.net

Sus In jos

Subiect Re: W.I.T.C.H Fan Fic

Mesaj Scris de Hontoni 2/4/2013, 08:44

Will


Era 6:30 dimineața, ceasul lui Will începe să sune și începe a vorbii
- Hey, draguțo trezeștete, trebuie sa mergi la școală.
Will, se scoala lent din pat si opreste alarma ceasului, morocănoasă se îndreapta spre baie și își face rutina de dimineață, după aceea se întoarce în camera ei și se îmbracă. Ceasul ei continuă să vorbeasca.
- Ce s-a întâmplat păpușo? Iar ai avut coșmaruri? La care Will a raspuns
- Nu, Frank, sunt doar obosită, aseară am avut de rezolvat deva.
- Heh, iar treaba cu gardienele?
Will se îmbracă, iese din camera ei și se îndreaptă spre ușă, la care mama ei o oprește.
- Will, nu ai uitat ceva?
Will se îndreaptă obosită spre mama ei și o sărută încet pe obraz.
- Poate că nu ar mai trebuii sa te las să petreci nopțile cu fetele, pari obosită draga mea.

Will iese pe usă fără să spună nimic și se îndreaptă spre școala. Pe drum se întâlnește cu prietena ei, Taranee.
- Bună Will, ești gata de școală?
- Salut, da sunt, dar sunt atât de obosită.
Cele doua iși continuă drumul la școala. În ora a treia în timp ce Will, Irma, Taranee , Cornelia și Hay Lin luau prânzul împreuna, inima din Kadrakar a început să strălucească.
- (Will) Fetelor, cred că suntem convocate.
- Oh super, kandrakarul da o petrecere in pijama în cinstea noastra? Zise irma, Hay Lin chicoti ușor.
- (Cornelia) Păi ce mai așteptăm, să mergem.
Cele cinci fete se îndepărtează de la masă și se retrag în curtea școlii, într-o alee întunecată. Will atinge inima din Kandrakar și le teleportează pe fete în Kandrakar. În întâmpinarea lor apare Oracolul, urmat de bâtrânul Tibor.
- (Will) Am venit, ce este?
- (Oracolul) Ceva s-a întâmplat, nu știu sigur. Trebuie să vorbim, însă trebuie să facem o conversație discretă. Îmi pare rău Tibor.
- (Tibor) Nu-i nimic, domnule.
- (Irma) Ce, fară Moș Craciun?
- (Oracolul) Gardiene, vă rog să ma urmați
Cele cinci fete îl urmează pe Oracol într-o cameră unde sunt doar ei 6, Oracolul face o vrajă și o mulțime de lumini strălucitoare și violet formează o imagine în fața lor.
- (Oracolul) Aceasta este cartea lui Deliric, un vrăjitor nebun care a ars copii si oamenii doar din distracție. Însă el nu a fost din totdeauna nebun, a iubit foarte mult fata unui bogătan care îi era promisă regelui, el și-a folosit magia pentru a pune mâna pe tronul din Meridian, s-a căsătorit cu fata si a facut un copil. Vrăjitorul a iubit atât de mult pe fată încat asta l-a înebunit. În ziua când copilul avea 16 ani a poruncit cavalerilor loiali să-l omoare pe copil deoarece se temea de puterea lui. Dupa ce l-a omorat l-a bagat intr-un sarcofag și i-a pus o mască de aur apoi a sigilat sarcofagul și l-a ascuns in Orașul Infinit. Regele a poruncit cavalerilor din umbra să omoare pe toată lumea care participase la eveniment, soția sa auzind asta s-a sinucis.Regele a fost distrus de sinuciderea soției lui, în scurt timp a devenit palid la față si abea se mai ținea pe picioare, a început să slabească foarte tare si să-și piardă toată magia, cazuse la pat, nici un tămăduitor din regat nu a știut ce sa-i facă și cum sa-l vindece....
- (Taranee) Stai, ce legatură are asta cu noi?
- (Oracolul) Copilul acela, s-a trezit, am simțit asta. Nu știm ce intenții are și vreau ca voi să aflați.
- (Irma) Foarte bine, din gardiene am devenit vânătoare de mumii.
- (Will) O sa cercetăm, unde spuneai că se afla acestă... chestie?
- (Oracolul) Se numește Zeno, el se află în Orașul Infinit, folosește inima din Kandrakar pentru a te ghida.
- (Taranee) Fetelor, nu vreau să vă întrerup dar peste 25 de minute avem un test important la mate, nu putem lasă asta pe mai târziu.
Oracolul se uita cu o privire îngrijorată la cele cinci fete, în cele din urmă a spus Bine, dar trebuie să vă întoarceți pe pământ chiar acum. Dacă vă văd ceilalți membrii ai consiliului vor fi dezamagiți. S-ar putea ca regele să fugă până atunci.
- (Hay Lin) Unde să fugă?
- (Irma) Eh fuge, regii tot timpul fug când trebuie să facă ceva.
Oracolul iși acoperă fruntea cu palma.
- (Will) Bine, ne vom ocupa de asta mai târziu. Momentan trebuie să ne întoarcem pe pământ și să dăm testul ăla la mate.
- (Irma) Oh frate. Sincer, eu prefer să caut regi și vrăjitori morții decât să dau teste la mate.
Will atinge inima din Kadrakar și le transportă pe fete înapoi pe pământ, înapoi la școală.
Hontoni
Hontoni
Forum Troll

Gen : masculin
Mesaje Mesaje : 1061
Puncte Puncte : 12531
Reputatie Reputatie : 4
Aniversare Aniversare : 13/06/1996
Data Înscrierii Data Înscrierii : 05/06/2011
Vârstă Vârstă : 27
Location Location : România
Hobbies Hobbies : Gaimz, Music
Dispozitie Dispozitie : Emo? :(

http://boredomz.omgforum.net

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum