We Are Bored
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Conectare

Mi-am uitat parola

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Parteneri
Daca vreti sa ajutati forumul va rugam sa vizitati link`urile de mai jos:





Director Web
Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Ultimele subiecte
» Server Terraria 1.1.2 dedicat facut de We Are Bored.
Think about what you want to do by Gabriel B. Empty18/7/2013, 07:53 Scris de Vizitator

» Marvel Avengers Alliance
Think about what you want to do by Gabriel B. Empty4/6/2013, 08:33 Scris de Vizitator

» ^ S P A M ^
Think about what you want to do by Gabriel B. Empty12/4/2013, 14:48 Scris de Rodari

» S-a dovedit stiintific: MOARTEA NU EXISTA!
Think about what you want to do by Gabriel B. Empty12/4/2013, 14:46 Scris de Rodari

» F1
Think about what you want to do by Gabriel B. Empty12/4/2013, 14:36 Scris de Rodari

» Care a fost cea mai amuzanta intamplare din copilaria voastra?
Think about what you want to do by Gabriel B. Empty12/4/2013, 14:34 Scris de Rodari

» Prison Break (2005–2009)
Think about what you want to do by Gabriel B. Empty12/4/2013, 14:26 Scris de Rodari

» Fazan
Think about what you want to do by Gabriel B. Empty12/4/2013, 14:18 Scris de Rodari

» Ce ai face daca?
Think about what you want to do by Gabriel B. Empty12/4/2013, 14:16 Scris de Rodari

Statistici
Avem 34 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: love18

Membrii nostri au postat un numar de 1907 mesaje în 633 subiecte
Cuvinte-cheie


Think about what you want to do by Gabriel B.

In jos

Subiect Think about what you want to do by Gabriel B.

Mesaj Scris de Rodari 9/10/2012, 08:35

Primul capitol-Raiul
Dumnezeu a zis ,,cere si ti se va da’’ ,eu i-am cerut iar el mi-a dat, dar Dumnezeu iti da chiar ce iti doresti dar apropiat de acel lucru, eu i-am cerut sa ma duca in Rai dar cand am ajuns acolo a inceput monotonia.
Am ajuns, visul vieti mele anterioare sa indeplinit, nu stiu ce am avut in cap aici este frumos dar si plictisitor, incerc sa evadez dar nu stiu cum, deabea acum mi-am dat seama ca toata viata mea am fost credincios si am incercat sa nu incalc nici o regula doar ca sa ajung aici si sa vreau sa evadez,de cand mi-a venit ideia sa evadez ori ce om de aici mi se pare ca ma urmareste, ca vrea sa ma puna sa in lanturi doar sa raman aici pe langa asta ce este cu adevarat groasnic este cand ma intalnesc cu Dumnezeu, am impresia ca el imi stie gandurile dar vrea sa ma lase pe mine sa cred ca el nu le cunoaste si sa ma distrug singur cu idei care sa nu aiba nici un rezultat.
Stiti toti povestea in care cel rau sa revoltat si a fost izgonit de Dumnezeu in iad? Cred ca toti o stiti dar asta nu este reala este doar o poveste care sa bage spaima in oameni care cred ca daca vor face rele si vor injura, cel rau este inchis in niste lanturi intr-un colt al raiului fiind dat exemplu de Dumnezeu ca ori care va incerca sa se rascoala va fi langa cel rau si nu va mai avea sansa de a se intoarce la vechile privilegi niciodata, Cel rau avea niste ochi rosi ca lava unui vulcan incens, era un fel de om in care toata rautatea se atintea in ochi, ochi in care iti putea vedea toate pacatele care le-ai facut in fosta ta viata dar nu numai ochi erau asa, el era pedeapsa lui Dumnezeu. Dupa ce a fost cel mai frumos si mai puternic inger, Dumnezeu la pedepsit cu acest corp cu care toti sa se teama de el si sa ia exemplu.


Ultima editare efectuata de catre Gabriel in 9/10/2012, 08:58, editata de 1 ori (Motiv : Greseala de exprimare)
Rodari
Rodari
Membru

Gen : masculin
Mesaje Mesaje : 55
Puncte Puncte : 9121
Reputatie Reputatie : 6
Aniversare Aniversare : 05/02/1996
Data Înscrierii Data Înscrierii : 21/02/2012
Vârstă Vârstă : 28
Location Location : America
Hobbies Hobbies : Muzica

Sus In jos

Subiect Re: Think about what you want to do by Gabriel B.

Mesaj Scris de Rodari 9/10/2012, 09:25

Capitolul 2-Planul
De ani intregi incerc sa evadez si sa imi gasesc o noua cale in aceasta eterna viata dar nu imi trece prin cap nici o ideie, nustiu ce sa fac sunt disperat, imi trec prin cap tot felul de idei fara sens care nu ma vor ajuta la evadare, cred ca nu doar eu vreau sa evadez dar imi este frica sa ii intreb, daca intreb pe cineva care nu vrea sa evadeze si le va spune tuturor inclusiv lui Dumnezeu care ma va pune si pe mine in lanturi atunci voi fi si eu in lonturi pe eternitate si voi fi pe veci in acest loc monoton si plictisitor.
PESTE 3 ANI
Acum vreo 3 zile mi-a venit o ideie periculoasa dar care cred ca va merge, vreau sa ii dau drumul celui rau dar nu stiu cum si ma tem ca daca Dumnezeu imi citeste gandurile, ma tem de acest lucru dar nu am alta varianta.
PESTE 16 ANI
Acum ceva ani au venit niste oameni care in viata anterioara au fost niste criminali in serie ,de cand au venii in rai stau tot in acelasi grum fara sa vorbeasca cu nimeni mi-am facut curaj si i-am intrebatprima data nu mi-au zis nimis si au plecat fara sa ma bage in seama, atunci pana peste vreo 2 saptamani cand au venit si miau zis ca imi accepta propunerea au fost niste zile de frica, in fiecare secunda ma temeam ca Dumnezeu va veni si ma va pune in lanturi dar de atunci eu umblu in grupul lor si nu ma mai tem de nimic chiar de ceva timp mi-am dat seama ca Dumnezeuu nu ne poate citi gandurile.
Planul nostru este pus la punct, in ziua pastelui cand Dumnezeu va placa pe Pamant ca in fiecare an toti vor avea un moment de sclabuciune in care vor fi fara Dumnezeul lor si jumatate din ei vor lua masa de paste.
Rodari
Rodari
Membru

Gen : masculin
Mesaje Mesaje : 55
Puncte Puncte : 9121
Reputatie Reputatie : 6
Aniversare Aniversare : 05/02/1996
Data Înscrierii Data Înscrierii : 21/02/2012
Vârstă Vârstă : 28
Location Location : America
Hobbies Hobbies : Muzica

Sus In jos

Subiect Re: Think about what you want to do by Gabriel B.

Mesaj Scris de Rodari 9/10/2012, 10:08

Capitolul 3-Evadarea
A sosit momentul plecari mele din acest loc Dumnezeu acum a plecat si a lasat portile deschise, 3 din grupul meu au mers sa culeaga muncare sa avem ce sa ii dam celui rau pentru cand il deslegam si ceilalti cauta o solutie cum sa il dezlegam.Lanturile erau subtiri ca un fir de ata dar extrem de puternice, cu cat trageai mai mult de ele cu atat erau mai puternice, nu stiam ce sa fac eram disperat peste cateva ore se va intoarce Dumnezeu si daca ne va prinde ne va lega si pe noi, mecar daca ne0am da seama cum sa taiem lanturile,Dumnezeu este destept el a fost realist cand la pus in lanturi pe cel rau si si-a dat seama ca cel rau are o putere imensa mai mare decat ar putea tine ori ce lantasa ca a pus un lont foarte subtire si sclab care se intareste dupa puterea celui care este in lonturi,asta este singura ideie a mea daca este buna vom reusi sa evadam dar daca nu este buna vom esua incercand.
Mergem spre el cu fructele care ar trebui sa ii dea putere dar cand incercam sa vorbim cu el ne raspunde cu o limba necunoscuta de niciunul dintre noi o problema la care nu ne-am gandit dar care este catastrofala.Ce sa fac? Ce as putea sa fa? Singura mea sansa este sa ascult cine vorbeste ambele limbi sa sa il intreb daca vrea sa evadeze cu noi, dar daca nu vrea? Atunci dupa intoarcerea lui Dumnezeu o sa fiu pus in lanturi fara nici o sansa de scapare ,atunci mi-am dat seama ca cand am ajuns aici un unger mi-a aratat raiul si mi-a aratat un om invarsta care avea o cicatricie asa de mare incat nu se va vindeca niciodata in totalitate. Si mi-a mai zis ca este acolo de la rascoala si ca a luptat impreuna cu cel rau dar Dumnezeu la iertat pentru asta si la pedepsit sa nu mai aiba nici o putere pana cineva nu ii va da de mancare.Fiind in criza de timp i-am explicat ce vreau sa fac dar el nici nu se uitate la mine, deja credeam ca nu vrea sa evadeze dar i-am dat drumul iar el sa ridicat la luat pe cel rau explicandui totul si au placat dar problema este ca pe noi ne-a lasat aici.
Am inceput sa fugim si noi dupa ei dar degeaba aveau o viteza prea mare,nu stiam ce sa fac, cand au iesit pe poarta toti ingeri au mers dupa ei atunci am putut iesi fara sa ne mai fie frica de garzile porti dar afara nu aveam unde sa stam dar era mai bine asa.
Rodari
Rodari
Membru

Gen : masculin
Mesaje Mesaje : 55
Puncte Puncte : 9121
Reputatie Reputatie : 6
Aniversare Aniversare : 05/02/1996
Data Înscrierii Data Înscrierii : 21/02/2012
Vârstă Vârstă : 28
Location Location : America
Hobbies Hobbies : Muzica

Sus In jos

Subiect Re: Think about what you want to do by Gabriel B.

Mesaj Scris de Rodari 9/10/2012, 11:03

Capitolul 4-Cautarea
Dupa ceva vrema in care Dumnezeu a aflat ce sa intamplat si a trimis ingeri pe urmele noastre, nu mai dormisem de cateva zile nici unul dintre noi ,mi-am dat seama ca in raiul este ca un fel de fortareata cu ziduri si pe langa el este un intreg tinut.
Imi este frica nu stiu ce sa fac si in afara zidurilor nu se prea gaseste de mancare este ca un fel de pamant in care au fost nenumarate razboaie si sangele lor a fost in locul ploi iar corpurile mortilor au fost lasate sa putrezeasca si sa fie ingrasamant dar nu a fost chiar asa de frumos corpurile unora dintre ei sunt inca intacte asta aratand ca si recent au fost batali,
Ma gandesc unde o ascunde cel rau si cum lo fi chemat pe acel batran? Am o droaie de intrebari in cap la care nu imi poate raspunde nimeni ,Ne cautam un loc unde am putea sa stam noaptea dar nu gasim nimic, aici noaptea este foarte umbla monstrii de 6 metri cu blana si alghiare care parca ar semana cu niste gorile dar cu totul schimbata .Nu stiu ce sa fac imi este frica si de pietre ,imi este frica de tot ce vad in imprejurimile acestui taram care nu se mai sfarsea ,ma gandesc cu disperare la intoarcerea in rai dar imi este frica de mania lui Dumnezeu.


Ultima editare efectuata de catre Gabriel in 9/10/2012, 11:13, editata de 1 ori (Motiv : am adaugat unele chesti.)
Rodari
Rodari
Membru

Gen : masculin
Mesaje Mesaje : 55
Puncte Puncte : 9121
Reputatie Reputatie : 6
Aniversare Aniversare : 05/02/1996
Data Înscrierii Data Înscrierii : 21/02/2012
Vârstă Vârstă : 28
Location Location : America
Hobbies Hobbies : Muzica

Sus In jos

Subiect Re: Think about what you want to do by Gabriel B.

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum