We Are Bored
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Conectare

Mi-am uitat parola

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Parteneri
Daca vreti sa ajutati forumul va rugam sa vizitati link`urile de mai jos:





Director Web
Aprilie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

Ultimele subiecte
» Server Terraria 1.1.2 dedicat facut de We Are Bored.
Shiki Empty18/7/2013, 07:53 Scris de Vizitator

» Marvel Avengers Alliance
Shiki Empty4/6/2013, 08:33 Scris de Vizitator

» ^ S P A M ^
Shiki Empty12/4/2013, 14:48 Scris de Rodari

» S-a dovedit stiintific: MOARTEA NU EXISTA!
Shiki Empty12/4/2013, 14:46 Scris de Rodari

» F1
Shiki Empty12/4/2013, 14:36 Scris de Rodari

» Care a fost cea mai amuzanta intamplare din copilaria voastra?
Shiki Empty12/4/2013, 14:34 Scris de Rodari

» Prison Break (2005–2009)
Shiki Empty12/4/2013, 14:26 Scris de Rodari

» Fazan
Shiki Empty12/4/2013, 14:18 Scris de Rodari

» Ce ai face daca?
Shiki Empty12/4/2013, 14:16 Scris de Rodari

Statistici
Avem 34 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: love18

Membrii nostri au postat un numar de 1907 mesaje în 633 subiecte
Cuvinte-cheie


Shiki

In jos

Subiect Shiki

Mesaj Scris de phantom.miss 8/4/2013, 09:31

Am văzut anime-ul acesta împreună cu o prietenă. A durat mai mult decât în mod normal, având în vedere că ne vedem doar o dată sau de două ori pe săptămână, dar a meritat. Vă recomand și vouă să vă uitați împreună cu cineva, dacă aveți de gând, pentru că este un anime... horror. În plus, e mult mai enjoyable with someone.






Într-o vară, în orăşelul Sotoba cu o populaţie de doar 1300 de locuitori, o serie de morţi bizare apare. În acelaşi timp, o familie ciudată se mută într-o vilă mare situată în zonă. După ce, se spune, Megumi vizitează acea vilă, dispare şi locuitorii pleacă în căutarea ei.

Mi-a plăcut. Mult. Anime-ul este chiar foarte bun, ştie să dea acei fiori pe şira spinării şi să ai impresia că eşti urmărit de cineva. Anime-ul este cu vampiri, şi ay, ay, ay.. Ce mai vampiri! În sfârşit unii care nu sunt superbi, şi îşi arată atât defectele, cât şi emoţiile. Mi-a plăcut asta la nebunie. Nu sclipesc şi nici nu sunt nişte păpuşi din porţelan, superbe şi perfecte.
Oricum, anime-ul s-a cam jucat cu starea mea mintală şi mă ducea pe culmile disperării. Mai ales că nu aveai nici o idee cum gândesc personajele şi ce are să se întâmple. Mi-a plăcut acest mister.
Personajele au toate o poveste în spate, ceea ce-mi place. Chiar şi cele secundare. Ştim despre viaţa lor şi cum au ajuns să fie ce sunt acum. Chiar îmi place asta. Urăsc să existe lipsuri, deşi şi acest anime va avea, la sfârşit.
Arta este extrem de creepy, mai ales modul în care arată vampirii. Pur şi simplu uneori simţi cum ţi se întoarce stomacul pe dos.
Personajele au fost, în mare parte, extrem de sucite şi cu o gândire destul de ciudată.
O avem pe Megumi, fata îmbrăcată ca o bitch, care visează la Natsuno şi plecarea într-un oraş mare.
Natsuno, unul dintre personajele principale, şi cel mai tăcut dintre ele. Deşi Megumi umblă tot timpul după el, el pur şi simplu o ignoră. Rude.
Muroi, preotul cel tânăr de la templu, care este şi scriitor. El dă denumirea de "shiki" unor creaturi asemănătoare vampirilor.
Ozaki, cel mai ciudat dintre personaje şi doctorul din sat. Cum morţile acestea suspecte îl ţin mereu în alertă, devine obsedat de caz, şi când află adevărul, face orice ca să scape de cei ce le vor sângele. Chiar şi să facă experimente pe soţia sa. Da, ştiu. Creepy.
Tohru-chan, cel mai bun prieten a lui Natsuno. Ah, ce-i mai shippuiam amândouă pe ăştia doi. Sunt atât de perrrfecţi.
Sunako. Una dintre locuitorii vilei Kirishiki. Vorbeşte cu Muroi destul de des şi îi face plăcere să afle noi detalii despre cartea la care lucrează. Sunako şi Muroi sunt cuplul meu preferat :X



În mare, anime-ul a avut acea atmosferă înfricoşătoare, însă s-a pus mult accent şi pe durerea de a fi un shiki. Dorinţa de a supravieţui şi a fi acceptaţi chiar şi aşa, ca nişte creaturi care trebuie să ucidă pentru a trăi. Mi-a plăcut mult cum a fost prezentată suferinţa lor, şi fericirea în momentul când au fost acceptaţi.
La sfârşit totul a devenit şi mai disturbing, o luptă crâncenă de supravieţuire. Sfârşitul a fost destul de ciudat, dar mie mi-a plăcut, chiar dacă a avut unele lipsuri. O să mă uit şi la manga diseară, cel mai probabil sfârşitul diferă. Anime-ul s-a terminat înainte de manga, deci sigur diferă.
phantom.miss
phantom.miss
Membru

Gen : feminin
Mesaje Mesaje : 29
Puncte Puncte : 8150
Reputatie Reputatie : 3
Aniversare Aniversare : 01/09/1997
Data Înscrierii Data Înscrierii : 08/04/2013
Vârstă Vârstă : 26
Hobbies Hobbies : anime, manga, tumblr
Dispozitie Dispozitie : mneh

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum