We Are Bored
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Conectare

Mi-am uitat parola

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Parteneri
Daca vreti sa ajutati forumul va rugam sa vizitati link`urile de mai jos:





Director Web
Martie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

Ultimele subiecte
» Server Terraria 1.1.2 dedicat facut de We Are Bored.
Arcana Famiglia Empty18/7/2013, 07:53 Scris de Vizitator

» Marvel Avengers Alliance
Arcana Famiglia Empty4/6/2013, 08:33 Scris de Vizitator

» ^ S P A M ^
Arcana Famiglia Empty12/4/2013, 14:48 Scris de Rodari

» S-a dovedit stiintific: MOARTEA NU EXISTA!
Arcana Famiglia Empty12/4/2013, 14:46 Scris de Rodari

» F1
Arcana Famiglia Empty12/4/2013, 14:36 Scris de Rodari

» Care a fost cea mai amuzanta intamplare din copilaria voastra?
Arcana Famiglia Empty12/4/2013, 14:34 Scris de Rodari

» Prison Break (2005–2009)
Arcana Famiglia Empty12/4/2013, 14:26 Scris de Rodari

» Fazan
Arcana Famiglia Empty12/4/2013, 14:18 Scris de Rodari

» Ce ai face daca?
Arcana Famiglia Empty12/4/2013, 14:16 Scris de Rodari

Statistici
Avem 34 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: love18

Membrii nostri au postat un numar de 1907 mesaje în 633 subiecte
Cuvinte-cheie


Arcana Famiglia

In jos

Subiect Arcana Famiglia

Mesaj Scris de phantom.miss 8/4/2013, 09:27

Mă pot mândri cu faptul că, în sfârşit, am terminat şi eu acest anime. Am spus că mă voi pune serios pe anime odată cu vacanţa şi încerc să mă ţin de cuvânt. Am văzut jumătate în vară, jumătate acum.
Nu aveam cine ştie ce aşteptări de la el. Pur şi simplu am zis să încerc să mă uit... Până la urmă, încercarea moarte n-are şi aş putea să fiu surprinsă de ce găsesc.
Este un reverse harem, aşa că este cam evident modul în care decurge totul. O avem pe Felicita, fiica lui Mondo şi a lui Sumire, conducătorii acestei Arcana Famiglia, care reprezenta un grup de oameni care ajutau oamenii de pe insula Regalo.
Ei bine, dintr-un anumit motiv, Mondo hotăreşte organizarea Arcano Duello, adică confruntări între toţi membrii. Câştigătorul primea titlul de Mondo şi mâna Felicitei, alături de îndeplinirea unei alte dorinţe -deşi, să fim serioşi, ce şi-ar mai putea dori?
Bineînţeles, Felicita nu este mulţumită cu hotărârea tatălui ei, aşa că va fi nevoită să lupte pentru propria libertate. Nova şi Liberta, doi tineri din Arcana Famiglia îi promit și ei libertatea, în caz că ei vor fi cei care câștigă duelul.
Încă un lucru interesant, fiecare personaj are o anumită putere. Şi pentru a o denumi se foloseşte italiana, lucru care-mi place. Într-un fel, păstrează spiritul anime-ului, te face să te simţi mai apropiat de locul unde se petrece totul.

Anime-ul a avut un început extrem de promiţător şi chiar mi-au plăcut primele 2-3 episoade. Povestea părea interesantă. Iar arta este frumoasă. Deşi speram la mai mulţi băieţi drăguţi, sinceră să fiu. Dar e bine şi aşa. Personajele sunt multe, existau posibilităţi de evoluţie a plotului. Dar nu s-a întâmplat. Primul şi ultimul episod au fost cam singurele relevante, în rest o grămadă de episoade puse de dragul de a fi puse. Nu există o adevărată poveste de dragoste, personajele masculine sunt mai mult devotate ei, nu chiar îndrăgostiţi şi vor pur şi simplu să o facă să se simtă mai bine când e tristă. Felicita mi se pare cam emotionless, de ea nu mi-a plăcut din prima.
Avem multe personaje, însă nu sunt deloc exploatate. Ne sunt prezentate pe parcursul episoadelor, câte unul, dar nu ni se spune niciodată destul despre el sau trecutul lui. O parte, cât să fii curios şi atât. Şi vreau să spun că multe dintre personaje puteau deveni geniale şi ar fi putut avea o grămadă de fani, dacă i s-ar fi dat screen time-ul necesar unei dezvoltări potrivite. Nici măcar Felicita nu a avut parte de aşa ceva, şi vorba aia, e personajul principal.
Sfârşitul m-a dezamăgit complet, mă aşteptam la cu totul altceva. Dar ultimul episod a fost destul de interesant... Dar tot nu mi-a plăcut sfârşitul >.<
Vreau un anime al cărui sfârşit să nu fie dezamăgitor!
Totuşi, melodiile au fost bune. Mi-au plăcut mult. Şi openingul şi endingul sună extrem de bine.
I-am dat 7 pe my anime list, în contextul în care asta încă înseamnă "good".
phantom.miss
phantom.miss
Membru

Gen : feminin
Mesaje Mesaje : 29
Puncte Puncte : 8090
Reputatie Reputatie : 3
Aniversare Aniversare : 01/09/1997
Data Înscrierii Data Înscrierii : 08/04/2013
Vârstă Vârstă : 26
Hobbies Hobbies : anime, manga, tumblr
Dispozitie Dispozitie : mneh

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum