We Are Bored
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Conectare

Mi-am uitat parola

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Parteneri
Daca vreti sa ajutati forumul va rugam sa vizitati link`urile de mai jos:





Director Web
Martie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

Ultimele subiecte
» Server Terraria 1.1.2 dedicat facut de We Are Bored.
Sukitte Ii na yo Empty18/7/2013, 07:53 Scris de Vizitator

» Marvel Avengers Alliance
Sukitte Ii na yo Empty4/6/2013, 08:33 Scris de Vizitator

» ^ S P A M ^
Sukitte Ii na yo Empty12/4/2013, 14:48 Scris de Rodari

» S-a dovedit stiintific: MOARTEA NU EXISTA!
Sukitte Ii na yo Empty12/4/2013, 14:46 Scris de Rodari

» F1
Sukitte Ii na yo Empty12/4/2013, 14:36 Scris de Rodari

» Care a fost cea mai amuzanta intamplare din copilaria voastra?
Sukitte Ii na yo Empty12/4/2013, 14:34 Scris de Rodari

» Prison Break (2005–2009)
Sukitte Ii na yo Empty12/4/2013, 14:26 Scris de Rodari

» Fazan
Sukitte Ii na yo Empty12/4/2013, 14:18 Scris de Rodari

» Ce ai face daca?
Sukitte Ii na yo Empty12/4/2013, 14:16 Scris de Rodari

Statistici
Avem 34 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: love18

Membrii nostri au postat un numar de 1907 mesaje în 633 subiecte
Cuvinte-cheie


Sukitte Ii na yo

In jos

Subiect Sukitte Ii na yo

Mesaj Scris de phantom.miss 8/4/2013, 09:19

De această serie am aflat de pe animezup când eram un membru activ. Pe vremea aia, acum aproximativ un an- doi, manga avea doar 16 capitole. Dar am citit şi mi-a plăcut, mai ales că pe-atunci citeam doar shoujo şi eram o fană extremă a genului. Şi acum îmi place, însă sunt în perioada de experimentare a noi genuri.
Oricum, anime-ul ne-o prezintă pe Mei, mereu singură în cei 16 ani ai ei. Fără iubit şi fără prieteni. Într-o zi, îl loveşte, dintr-o neînţelegere, pe cel mai popular băiat din şcoală, Yamato. În ciuda celei întâmplate, el se autonumeşte prietenul lui Mei, şi nu numai că o ajută să scape de un stalker, dar o face... printr-un mod mai unic.
Doamne, când am aflat că se face un anime, eram foarte entuziasmată, mai ales că aveam o prietenă la fel de pasionată de manga cu care puteam împărtăşi fericirea de a avea un anime. Oricum, rămasă de mult în urmă cu manga, abia aşteptam să mă surprindă anime-ul. Speram să nu o dea în bară şi să distrugă pasiunea.
Ei bine, ideea este destul de standard, întâlnită în destule manga shoujo. Modul în care este totuşi folosită o face să strălucească, dacă aş putea spune aşa. Anime-ul a ieşit bine, mai bine decât mă aşteptam. Relaţiile dintre personaje încep să se înmulţească şi devin o frumoasă poveste de liceu la care te uiţi cu cel mai mare drag.
Mei este un personaj foarte bun, şi preferatul meu din această serie. Deşi poate părea slabă, mie-mi place de ea. Într-un fel, orice fată se poate asocia cu ea. Cel puţin eu aş fi reacţionat exact ca ea şi aş fi făcut exact ca ea. Este un personaj realistic, şi probabil că asta-mi place la ea cel mai mult. Nu este exagerată.
Yamato este totuşi, extrem de interesant şi cu o personalitate întortocheată. Îmi place modul lui de-a fi, zâmbitor şi prietenos. Şi mai mult decât orice, înţelegător şi răbdător. Într-un fel, portretizarea unui băiat perfect, pe care orice fată l-ar dori.
Relaţia lor şi modul în care se cunosc este iar realistă şi nu este exagerată cu dulcegării şi salturi mari, care provoacă goluri în dezvoltarea acţiunii. Învaţă unul de la celălalt, şi totul este... pur şi simplu realist. Anime-ul în sine te lasă cu un sentiment fluffy după fiecare episod, ca majoritatea shoujo-urilor.
Arta este destul de normală, aş fi aşteptat mai mult, probabil din cauză că am văzut atât de multe anime-uri cu o grafică mult mai bună. Uneori aveam impresia că personajele sunt disproporţionate şi puţin ciudate, dar am trecut uşor peste. Într-un sfârşit am ajuns la concluzia că fetele sunt drăguţe, băieţii arată îndeajuns de bine încât să-ţi încânte ochii şi peisajele sunt potrivite pentru acest anime.
Muzica este frumoasă, completează perfect momentele drăguţe. Opening-ul şi ending-ul... Hm, nu sunt printre preferatele mele, personal vorbind, însă au completat frumos atmosfera.
Pe scurt, dacă sunteţi fani ai romantismului, Sukitte Ii na yo e numai bun. Mă bucur că nu m-a dezamăgit. Totuşi, i-am dat 9 pe myanimelist pentru că nu mi-a plăcut îndeajuns de mult încât să înjur netu' ca să meargă episoadele în continuare.
phantom.miss
phantom.miss
Membru

Gen : feminin
Mesaje Mesaje : 29
Puncte Puncte : 8090
Reputatie Reputatie : 3
Aniversare Aniversare : 01/09/1997
Data Înscrierii Data Înscrierii : 08/04/2013
Vârstă Vârstă : 26
Hobbies Hobbies : anime, manga, tumblr
Dispozitie Dispozitie : mneh

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum